menu MENU

library_books

artykuły

artykuł

star_borderprint

Czy koncepcja otwartej kuchni jest zgodna z zasadami Feng Shui?

fan2014-04-18Wyświetlenia: 3947 Zdjęcia: 1

W ostatnich latach mamy do czynienia z niektórymi z negatywnych skutków Feng Shui, które są stworzone przez właścicieli i projektantów wnętrz, którzy są odpowiedzialni za remont domu. Ze względu na chęć zwiększenia estetycznego wyglądu i nadania nowoczesnego stylu, pojawia się wiele złych wibracji. Te negatywne energie powodują złe skutki dla zdrowia i dobrobytu członków rodziny.

Koncepcje otwartej kuchni (połączonej z salonem) lub kuchnia z wyspą nadaje się tylko do osób, których żywiołem jest ogień. Sprawdza się to na podstawie daty urodzenia. Oczywiście nie wszyscy użytkownicy kuchni z wyspą muszą mieć "ogień" jako swój żywioł, a jest bardzo niedobre, aby koncepcja otwartej kuchni była rozpatrywana w każdym przypadku.

Zdaniem znawców, kuchnia jest znana jako sektor ognia, a łazienkach i WC jest znana jako obszar "wody". Jeśli by rozszerzyć lub przewymiarować swoją kuchnię przy pomocy wyspy kuchennej, spowoduje to, że "ogień" stanie się elementem wzmocnionym, co będzie zakłócać harmonię i równowagę 5 żywiołów.

ID: 198

powrót chevron_left

Re: Czy koncepcja otwartej kuchni jest zgodna z zasadami Feng Shui?
Mirek2023-01-08
Zasady Feng Shui sugerują, że otwarta kuchnia może być zgodna z zasadami tej filozofii, pod warunkiem, że jest dobrze zaprojektowana i zorganizowana. Otwarta kuchnia pozwala na swobodny przepływ energii i umożliwia łatwiejsze komunikowanie się podczas gotowania i jedzenia. Ważne jest jednak, aby otwarta kuchnia była dobrze oświetlona i wentylowana, a także aby meble i sprzęt kuchenny były ustawione w sposób ergonomiczny i bezpieczny. W kuchni według zasad Feng Shui powinny być również umieszczone rośliny i akcesoria, które będą symbolizować harmonię i równowagę. Ważne jest również, aby kuchnia była uporządkowana i czysta, ponieważ to pomoże przyciągnąć pozytywną energię do wnętrza.

Kuchnia według naszego projektu
Maria2014-08-14
Za mną było już kilka remontów kuchni i dwie kuchnie od podstaw, więc mam pewne doświadczenie jeżeli chodzi o kuchnie projekty . Najlepiej zacząć od ścian. Nie dąż do uzyskania zbyt wielu tekstur. Nawet jeśli Twoje wybory są konwencjonalne przejdź do tego, co lubisz. Po tym wszystkim, kuchnia będzie bardzo osobistą przestrzenią. Plan dla ulokowania lodówki, musisz również zostać zawarty w Twoim projekcie kuchni. Wiem, że to brzmi głupio, ale naprawdę Twój lodówka musi być umieszczona w miejscu, gdzie będzie w zasięgu ręki, tak aby jednak nic nie stało jej na drodze, zwłaszcza podczas otwierania drzwi. Twoja kuchnia może stać się bardzo trudne do pracy czy normalnego użytkowania, gdy pomieszczenia są ciasne z jakiegoś powodu. Czasami projekty kuchni mogą nas przerosną, dlatego lepiej zatrudnić zawodowego projektanta lub po prostu odwiedzić dobry salon meblowy : zaufaj tym ludziom i wydaj na ich porady kilka złotych, co całkowicie jest warte zainwestowania i w gruncie prowadzi do większych oszczędności.