menu MENU

library_books

artykuły

artykuł

star_borderprint

Wyspa kuchenna coraz bardziej popularna

RED2020-09-02Wyświetlenia: 9370 Zdjęcia: 1
artykuły wyspa kuchenna
Wyspa kuchenna nie jest nowym pomysłem, gdyż były one znane już w średniowieczu, kiedy to walczyli dzielni rycerze. Stają się one coraz większą popularnością w dzisiejszych kuchniach, szczególnie w większych domach, gdzie kuchnia jest czymś więcej niż tylko małym obszarem gotowania skompresowanym do obszaru jaki zajmuje komórka pod schodami! Nawet w mniejszych kuchniach ludzie badają możliwości zastąpienia tradycyjnych szafek kuchennych wyspami kuchennymi, które oferują taką samą ilość miejsca na przejście pomiędzy meblami, jeśli nie większą. Oto kilka pomysłów na wyspy kuchenne, które nie są przyłączone do instalacji wodociągowej, aby mogły mieć umywalkę, ale oferują dużo miejsca i może skutecznie uczynić, że twoja kuchnia będzie wydawać się większa. Warto poznać lepiej możliwości, jakie dają te meble kuchenne.

Oto niektóre z korzyści, jakie może zaoferować wyspa kuchenna:

  • Zwiększony obszar roboczy
  • Dodatkowe miejsce na przechowywanie sztućców i przyborów kuchennych
  • Miejsce do jedzenia i spożywania posiłków
  • Zapewnienie powierzchni roboczej do przygotowania żywności
  • Włączenie dużego kosza na odpady w kuchni
Istnieje wiele więcej korzyści w zależności od sposobu korzystania z tego typu mebli kuchennych. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie wyspy kuchennej, jest kilka istotnych czynników do wzięcia pod uwagę, a jednym z nich jest przestrzeń.

Przestrzeń i wystrój są ważne.

Trzeba około 3 metrów wolnej przestrzeń wokół urządzenia wyspy i musisz mieć pewność, że szuflady i drzwi w szafkach mają wystarczająco miejsca, abyś mógł je otworzyć. Jeśli miejsce na otwarcie drzwiczek w półkach wynosi minimum 90 cm, to powinno być ok. Najlepiej, żeby odległość innych szafek była taka sama, jak w pozostałej części szafek kuchennych. Kuchenne meble powinny znajdować w jednej linii. Jeśli nie, to nie jest katastrofą, ale może być to kłopotliwe podczas pracy na różnych powierzchniach w różnych odległościach. Innym problemem, z jakim może się spotkasz, jest kupienie wyspy kuchennej jako odrębnej jednostki, a nie jako część ogólnego umeblowania kuchni, gdyż wtedy należy zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie jej do istniejących już szafek. To może nie być tak łatwe, jak sądzisz, ale jeśli dokonasz zakupu jednolitego koloru, takiego jak czarny, biały lub czerwony, należy z tego skorzystać

Co się tyczy kolorów i wzorów, wyspy kuchenne mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Ramy są zazwyczaj z drewna, ale główne powierzchnie widoczne mogą być metalowe, a nawet kamienne - granit jest popularnym materiałem używanym do blatów. Stal nierdzewna jest również dobra, ale staraj się unikać aluminium, jeśli to możliwe, ponieważ jest bardzo miękkie i łatwo można go porysować. Jednak jest wysoce odporne na korozję. wyspa kuchenna MebleKuchenne dostępne są w różnych wzorach i kolorach, dlatego warto wziąć pod uwagę takie parametry, jak materiał z którego wykonany jest mebel.

Rozważ usługi związane z instalacją.

Jeśli potrzebujesz zasilania dla urządzeń, możesz zapewnić go za pomocą rury lub przewodu, które będzie umieszczony w suficie, lub nawet lepiej, zainstaluj go w podłodze poniżej wyspy w kuchni. Upewnij się, że instalacja jest zgodna z przepisami lokalnymi i krajowymi. Zaleca się, aby skorzystać z usług wykwalifikowanego elektryka i nie robić tego na własną rękę.
Wiele wysp jest wyposażonych w palniki i umywalki z ciepłą i zimną wodą, ale to nie jest istotne, czy masz już tradycyjny zlew i kuchenkę. Istnieje wiele różnych wzorów haków doniczkowych lub stojaków, które mogą być używane powyżej wyspy lub na niej. Wiele osób przymocowuje do sufitu haki, na których trzymają naczynia do gotowania różnego typu, lecz to zależy od wysokości sufitu.

ID: 190

powrót chevron_left

Wyspa kuchenna coraz bardziej gości w naszych kuchniach
Baśka2014-05-11
Wyspa kuchenna coraz bardziej obecna w polskich kuchniach, choć dawniej nie było wiele tylu rozwiązań. Parę świetnych rozwiązań i ładnych mebli kuchennych wraz wyspami kuchennymi


Może to Cię zainteresuje:

Stojaki na wino w kuchni
forumwyspa kuchenna
Parę fotek stojaków na wino, które staje się coraz bardziej popularne w naszych domach. Stojaki wkomponowane w meble kuchenne stają ...
Wyspa w kuchni - ułatwienie czy strata miejsca?
forumwyspa kuchenna
Co sądzicie?
Stanowisko dla psa w kuchnii
forumwyspa kuchenna
Co powiecie na takie nietypowe stanowisko dla psa w kuchni?