menu MENU

Stylowa sypialnia Artemida
Bielsk woj. mazowieckie
cena4.150 PLNNETTO


forum

forum

wątek forum

star_borderprint

Jak czyścić skórzane meble?

Pati2021-05-18Wyświetlenia: 6231 Zdjęcia: 2
forum meble
Skórzane meble nie są najprostsze w utrzymaniu, jednak istnieją sposoby na zadbanie o nie. Ekspedienci w salonach meblowych polecają wyłącznie środki chemiczne, jakie oferuje ich sklep. Ja za to słyszała, że powinno się czyścić skórzane meble za pomocą wody z z płatkami mydła. Czyści się meble wodą oraz mydłem, następnie wyciera tylko szmatką nasączoną wodą i czystą szmatką na sucho. Warto także po tym zastosować oliwkę dziecięcą lub olej lniany, aby skóra nie wysychała. Wszystkie te czynności najlepiej wykonywać pod wieczór, aby oliwka wchłonęła się, a następnego dnia można było bez obaw siedzieć na kanapie. Te czynności mogą wydawać się czasochłonne, jednak są naprawdę skuteczne
forum Jak czyścić skórzane meble?

ID: 231

chevron_left

Re: Jak czyścić skórzane meble?
Wojtek2014-06-07

Mam już od dawna swoje krzesła skórzane w kuchni i zaczęły tworzyć się na nich brzydkie pęknięcia i przetarcia. Postanowiłam więc skorzystać z usług fachowca. Proces naprawy mebli skórzanych rozpoczął się przez zastosowanie elastycznego wypełniacza opartego na żywicy, który wypełnił pęknięcia, zarówno duże, jak i małe. Ponadto zastosowano specjalne wzmocnienia w formie taśmy, nakłada się je na spodnią część szczelin w celu wzmocnienia tych obszarów. W przypadku skóry mocno poszarpanej można zastosować taśmę przed napełnieniem, jednak w przypadku moich mebli nie było to konieczne.. Po wyschnięciu wypełniacz przybiera kolor pasujący do otaczającej go skóry. Polecam skorzystanie z takiej techniki renowacji mebli skórzanych, to przywraca im świetność i nie kosztuje zbyt wiele. Dodatkowe zastosowanie łatki dopasowanej do wykończenia skóry przywraca meble skórzane do ich pierwotnego wyglądu. Na końcu fachowiec nałożył na meble specjalny balsam, co pomogło zrównoważyć kolor i pomogło przywrócić naturalną elastyczność skóry.


Re: Jak czyścić skórzane meble?
krypton1432014-04-29
utrzymanie mebli skórzanych w czystości jest trudniejsze, niż się to nam wydaje. Po pierwsze delikatna skórzana powłoka nie nadaje się do czyszczenia odplamiaczami, czy mocnymi środkami chemicznymi. Oprócz utrzymania jej w czystości musimy dbać o to, by nie wyschła. Dobrym sposobem, by chronić takie meble przez wysychaniem jest krem stearynowy. W dodatku skóra wymaga konserwacji (co kilka lat) do tego należy zastosować specjalny preparat impregnujący, a niestety mało kto o tym wie.

Re: Jak czyścić skórzane meble?
Marta2014-04-26
Najlepiej się czyści meble skórzane mleczkiem kosmetycznym lub mleczkiem do demakijażu


Zobacz inne oferty: