menu MENU

MEBLE NA ZAMOWIENIE LITE DREWNO.
Gdynia woj. pomorskie
cena4.000 PLNNETTO


library_books

artykuły

artykuł

star_borderprint

Czas szkła w kuchni jest teraz!

HarmoniquePR2014-09-20Wyświetlenia: 4852 Posty: 1Zdjęcia: 0
Na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniał się wystrój i aranżacja kuchni. Dawało to coraz nowsze możliwości  zastosowania w nich elementów wykonanych ze szła. Jeszcze niedawno małe i wąskie pomieszczenia, charakterystyczne dla osiedlowych bloków, sprawdzające się głównie jako miejsca do przygotowywania posiłków, zostały zastąpione otwartymi przestrzeniami.

Każdy urządzający mieszkanie w bloku zapewne pamięta, ile wysiłku i pomysłów kosztowało go sprawienie, aby kuchnia była nie tylko miejscem spełniającym swoją podstawową funkcję. Prawdziwe wyzwanie stanowiło, aby to pomieszczenie niekiedy nawet pozbawione okien, uczynić na tyle pięknym i przyjemnym, aby każdy domownik chciał w nim spędzać czas. Pomagało tutaj wykorzystanie drobiazgów czy detali i głównie właśnie w takiej roli występowało wówczas szkło. Ten jakże wdzięczny materiał z pewnością nie wyczerpał wówczas tkwiącego w nim potencjału. Szczytem kreacji było zamontowanie luksfer, na przykład w charakterze ściany działowej.

Nowa odsłona szkła w kuchni

Wraz z upływem lat zmieniał się poziom i styl naszego życia. Ewolucję przechodziło także budownictwo i projektowanie wnętrz. Obecnie dąży się do stworzenia przestronnych, otwartych pomieszczeń, w których z powodzeniem może przebywać kilku członków rodziny równocześnie, wykonując rozmaite czynności.  Kuchnia jest epicentrum domowego życia – delektujemy się w niej filiżanką porannej kawy, przygotowujemy i spożywamy wspólnie posiłki, spotykamy się całymi rodzinami, omawiając miniony dzień. Jest funkcjonalna, a jednocześnie ma szansę spełniać najwyższe estetyczne wymagania. W mieszkaniu czy w domu jest miejscem chętnie eksponowanym i centralnym – toczy się w niej życie rodzinne i towarzyskie – mówi Joanna Grunwald, Prezes Glass House sp. z o.o. - Bardzo ważny jest jej wystrój i klimat. Szkło niezwykle w tym pomaga. Można je stosować zarówno w przypadku elementów dużych, takich jak blaty stołów, czy też w postaci płyty zabezpieczającej pięknie pomalowaną ścianę lub tapetę – dodaje Grunwald.

Istnieje tendencja do projektowania nowoczesnych kuchni jako pomieszczeń zintegrowanych z pozostałą częścią mieszkania. Modne jest połączenie kuchnia-salon. W takim przypadku szklane detale wykorzystane w kuchni mogą nawiązywać do motywów znajdujących się na tapetach we wnętrzu przylegającym. Pozwala to osiągnąć niezwykły estetyczny efekt, a także tworzy wrażenie spójnej i harmonijnej koncepcji designu wnętrza. Wyboru wzoru dokonać można spośród dostępnych w katalogach lub pokusić się o samodzielne zaprojektowanie bądź nadruk dowolnie wybranego zdjęcia lub grafiki. Właściciele małych kuchni nie są wcale na pozycji straconej. Blaty, półki, drzwiczki - te rozwiązania nie tylko ozdobią kuchnię, ale nadadzą jej lekkość i poczucie większej przestrzeni.

O popularności szkła w aranżacjach kuchennych, poza jego oczywistymi dekoracyjnymi walorami, decyduje także to, iż jest bardzo praktyczne. Wybitne walory użytkowe, takie jak twardość, nienasiąkliwość, odporność na wysokie temperatury docenimy, przygotowując żywność i utrzymując kuchnię w czystości – zapewnia Joanna Grunwald z Glass House sp. z o.o. - Hartowane szkło jest bardzo bezpieczne. W przypadku stłuczenia rozsypuje się na kawałki, które nie mają ostrych krawędzi, przez co nie sprawią krzywdy domownikom – uzupełnia.

W tym momencie możemy śmiało powiedzieć, iż zastosowanie szkła w kuchni przeżywa prawdziwy rozkwit. Za jego wykorzystaniem, w aranżacji mieszkań i domów, przemawia przede wszystkim jego funkcjonalny charakter. Po pierwsze użycie szkła sprawia, że wnętrze staje się nie tylko bardziej nowoczesne, ale także optycznie większe. Dlatego też jego zastosowanie w małym pomieszczeniach znajduje uzasadnienie. Po drugie zdecydowana większość osób wybierających szkło zamiast tradycyjnych rozwiązań, docenia, iż jest wygodne i łatwe w pielęgnacji.

ID: 204

chevron_left

Czas szkła w kuchni
Magda2014-09-20
Zdjęcia prezentujące czas szkła w kuchni


Artykuły

Dopasowane meble kuchenne pod zabudowę
Kiedyś do dyspozycji mieliśmy tylko meble, które można było kupić ...
Nowoczesne meble kuchenne
Kuchnia, jak żadne inne pomieszczenie w domu musi być w ...
Wybierz najlepszą ofertę dla siebie!
Jeśli chodzi o meble, to tak naprawdę ciężko się od ...
Kuchnie w nowoczesnym stylu
Aranżacja kuchni to jedno z najważniejszych zadań do wykonania przed ...
Nietypowe meble kuchenne, nietypowe wymiary mebli czyli meble szyte na wymiar
W dzisiejszych czasach coraz to więcej ludzi interesuje się bardzo ...
Wybór mebli do kuchni może być trudny ...
Kuchnia jest jednym z najbardziej ruchliwych pomieszczeniach domu. To jest ...
Jak urządzić kuchnię?
O tym, że kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w ...
Kup dobre meble do kuchni
Nie ulega najmniejszym nawet wątpliwościom fakt, iż dobór właściwych mebli ...
Meble kuchenne
Nie da się ukryć, że rozwiązania na rynku meblarskim w ...
Rożnorodnośc materiałów z jakich są wykonywane meble, a trudność decyzji wyboru przy zakupie mebli
Jak powszechnie wiadomo w dotychczasowych czasach meble kuchenne to towar, ...