menu MENU

cena12.000 PLNNETTO


library_books

artykuły

artykuł

star_borderprint

Jaki jest prawdziwy obraz współczesnych kuchni? Hettich zajrzał do wnętrza 100 kuchni

Sylwia2015-01-15Wyświetlenia: 3103 Posty: 1Zdjęcia: 0
Firma Hettich prowadzi sondaże rynku, weryfikuje użyteczność produktów, przeprowadza badania w kierunki innowacji, monitoruje trendy. Tym razem skupiono się na kuchni: jakie są potrzeby konsumentów? W jaki sposób kuchnie są użytkowane, jakie stosowane są  w nich okucia meblowe? Gdzie mogą kryć się nowe obszary wymagające zaoferowania nowych rozwiązań? 100 kuchni - 100 odpowiedzi na ważne pytania.

W kompleksowym badaniu udział wzięło 100 użytkowników z Niemiec, Hiszpanii, Szwecji i Turcji, którzy odpowiadali na pytania dotyczące ich kuchni. Oprócz podania ogólnych danych, takich jak wiek kuchni, jej wielkość i wygląd, ankietowani pytani byli również o sposób zagospodarowania wnętrza mebli, a także o to, co jeszcze chcieliby widzieć w swojej kuchni.

Wyniki
Z badań wynika, że powierzchnia kuchni ma średnio 13,5 metrów kwadratowych. Aż 40% ma kształt litery L. Statystyczna kuchnia respondenta składa się z czterech szafek wiszących i pięciu szafek dolnych oraz szafki wysokiej. W każdej z nich zastosowano średnio dziewięć szuflad oraz siedem drzwiczek na zawiasach. Akcesoria meblowe, rozumiane jako szuflady, prowadnice, zawiasy zostały przez respondentów uznane za bardzo ważne, a poziom satysfakcji z ich użytkowania jest bardzo wysoki (nie wskazali żadnych wad czy podstaw do reklamacji, co wskazuje na wysoką jakość stosowanych rozwiązań).
Z badań wynika, że 35% produktów i przedmiotów jest przechowywanych w szufladach, dlatego też znalazły się one na szczycie listy życzeń respondentów. 90% respondentów stwierdziło, że  jest to dla nich preferowany sposób zagospodarowania szafek dolnych. W przypadku szafek wiszących, 65% badanych woli stosować drzwiczki na zawiasach a aż 20% drzwi przesuwne, choć tylko cztery kuchnie na sto były rzeczywiście w takie drzwi wyposażone, co ujawnia spory rynkowy potencjał w tym zakresie.
Zapytani o to, co im się najbardziej podoba w stosowanych obecnie akcesoriach meblowych (szczególnie szufladach czy zawiasach),  respondenci wskazywali na aspekty praktyczne. W przypadku szuflad wymieniali takie zalety jak: "dużo miejsca", "trwałość", "łatwe otwieranie", a w przypadku zawiasów "trwałość" i "funkcjonalność".
Jeśli chodzi o drzwi przesuwne, dużą wagę przywiązywano nie tylko do aspektów użytkowych, ale również do efektywnego wykorzystania przestrzeni oraz wyglądu.

ID: 205

chevron_left

Badania wnętrza kuchni
Sylwia2015-01-15
Jak w rzeczywistości wyglądają obecne kuchnie? Badanie "100 Kuchni" przeprowadzone przez firmę Hettich wykazało, że najbardziej popularnym systemem zagospodarowania szafek dolnych są szuflady. W systemach drzwi przesuwnych tkwi spory potencjał, jeśli chodzi o sposób otwierania szafek górnych.


Artykuły

Co mówi o właścicielu czystość w kuchni?
Meble kuchenne i ich użytkowanie to rzecz, która potrafi spędzić ...
Meble z litego drewna
Jeśli chodzi o decyzje, które wpływają na styl życia i ...
Urządzamy kuchnię wg katalogu mebli kuchennych
Kuchnia jest pomieszczeniem, o które zawsze dbamy ze szczególną troską, ...
Nowoczesne meble kuchenne
Kuchnia staje się coraz bardziej inteligentna. Czasy gdy kuchnia była ...
Wybierz najlepszą ofertę dla siebie!
Jeśli chodzi o meble, to tak naprawdę ciężko się od ...
Meble kuchenne kupione w salonie meblowym czy zamówione u stolarza?
Wielu z nas na tym świecie zadaje sobie najczęściej istotne ...
Wygodne, praktyczne, niedrogie meble kuchenne na wymiar
Zależy ci na tym, aby twoja kuchnia łączyła w ...
Kuchnia czyli miejsce w którym spędzamy mnóstwo czasu
Jak powszechnie wiadomo kuchenne meble dla wielu kobiet to ulubione ...
Czy koncepcja otwartej kuchni jest zgodna z zasadami Feng Shui?
W ostatnich latach mamy do czynienia z niektórymi z negatywnych ...
Klasyczne meble kuchenne czy nowoczesne meble?
Stylowa kuchnia jest marzeniem niejednej pani domu. Nie tylko jednak ...