menu MENU

cena12.000 PLNNETTO


library_books

artykuły

artykuł

star_borderprint

Szafki wiszące muszą być coraz bardziej wytrzymałe

Sylwia2021-05-10Wyświetlenia: 4079 Posty: 1Zdjęcia: 0
artykuły szafki kuchenne
Ciekawie zaprojektowana zabudowa górna stwarza większe możliwości zindywidualizowania mebli kuchennych, a dzięki nowoczesnym mechanizmom może być dodatkowym, pojemnym i wytrzymałym na duże obciążenia miejscem do przechowywania.


Lansowana moda na meble kuchenne bez szafek wiszących nie zawsze sprawdza się w małych pomieszczeniach, gdzie trzeba zagospodarować efektywnie każdy centymetr. Dlatego wyzwaniem dla projektantów jest obecnie takie projektowanie mebli, by nawet zabudowa po sam sufit tworzyła nowoczesną, modną i cieszącą oko architekturę. Ważne jest też, aby sposób otwierania frontów górnych szafek był ergonomiczny.
- W naszych kolekcjach proponujemy różne rozwiązania górnej zabudowy – od minimalistycznych pojedynczych modułów, po estetyczne zabudowanie całej ściany po sam sufit – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. – Natomiast osobną kwestią jest wybór sposobu otwierania frontów, który musi być podyktowany nie tylko naszymi upodobaniami, ale również względami praktycznymi. Trzeba pamiętać, że sposób otwierania szafek będzie miał istotny wpływ na komfort codziennej pracy w kuchni.

Czy w przypadku górnej zabudowy lepsze są tradycyjne szafki zamykane frontami na zwykłych zawiasach czy raczej te z frontami unoszonymi? Na pewno sposób otwierania jest szczególnie istotny w niedużych pomieszczeniach. W małej, zamkniętej kuchni, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni, otwarte fronty mogą znacznie utrudniać pracę. Pozawalają na swobodny dostęp do przechowywanej zawartości, ale utrudniają poruszanie się po kuchni, szczególnie gdy są to duże, szerokie fronty. Dodatkowo, o rozwarte drzwiczki można zawadzić głową. Dlatego ten sposób otwierania polecany jest do zabudowy dolnej i do dużych, przestronnych pomieszczeń, ale już nie do kuchni ustawionej w dwóch rzędach. W przypadku mniejszych wnętrz, ale też szerokich szafek kuchennych lepiej sprawdzą się fronty unoszone.
- W szafkach górnych często przechowujemy przyprawy, których używamy podczas gotowania. Ciągłe otwieranie i zamykanie szafki, aby wyjąć z niej jakąś przyprawę, może być kłopotliwe, podobnie jak omijanie otwartego na bok frontu – mówi projektantka firmy KAM. – W przypadku frontu unoszonego może on pozostać otwarty nie przeszkadzając w pracy.

Mocniejsze okucia do szafek wiszących
Szafki wiszące mają za zadanie nie tylko ładnie i estetycznie „wyglądać”,  ale sprostać zadaniu utrzymania nawet dużego obciążenia, np. gdy przechowujemy w nich stosy talerzy czy kubki. Dlatego KAM wprowadza coraz mocniejsze okucia, które poradzą sobie z coraz większym obciążeniem.
- Szafki wiszące już dawno przestały być wyłącznie ozdobą kuchni i muszą sprostać coraz większym wyzwaniom – mówi Andrzej Wołosz, współwłaściciel Spółki Meblowej KAM. – W kolekcji ProLine, która jest jedną z naszych tegorocznych nowości, zostały one wyposażone w nowe zawieszki o tak zwanych czterech punktach podparcia. Każda zawieszka ma atest na 70 kg. A to oznacza, że w takiej szafce z powodzeniem możemy przechowywać znacznie więcej, niż tylko przyprawy czy lekkie akcesoria kuchenne.

Utrzymanie wielu kilogramów porcelany, szkła czy produktów spożywczych to nie jedyne wzywanie, przed jakim stoją dziś meble. Wraz z modą na duże, jednorodne powierzchnie, do kuchni wkroczyły szerokie szafki i pojawiła się potrzeba wzmocnienia półek.
- Aby wyeliminować problem uginania się półek, w kolekcji ProLine w szafkach wiszących o szerokości 90 cm i powyżej wprowadziliśmy w standardzie piąty punkt podparcia w postaci aluminiowego profilu – informuje Andrzej Wołosz. – Profil jest regulowany, czyli w zależności od tego czy jest jedna, czy dwie półki, można go wyregulować w taki sposób, żeby półki się na nim oparły.  

Aby użytkowanie mebli kuchennych było jeszcze bardziej komfortowe, zarówno w przypadku frontów otwieranych na boki, jak i tych unoszonych, można zdecydować się na nowoczesne systemy wspomagające otwieranie. Drzwi szafki otworzą się same, po delikatnym naciśnięciu frontu.

ID: 208

chevron_left

Szafki wiszące
Sylwia2015-12-14
Kuchnia w minimalistycznej aranżacji z zabudową górną z frontami bez uchwytów za to z komfortowym systemem wspomagania otwierania wprowadzonym w linii ProLine. Aby wyeliminować problem uginania się półek i wieńców, w kolekcji ProLine w szafkach wiszących o szerokości 90 cm i powyżej wprowadziliśmy w standardzie piąty punkt podparcia w postaci aluminiowego profilu – informuje Andrzej Wołosz. KAMduo XL. Kompozycja szafek górnych z dwóch rzędów zabudowy uatrakcyjniła design kuchni, a jednocześnie zyskujemy sporo miejsca do przechowywania. Szafki mają fronty uchylne, co w przypadku wysokiej zabudowy, znacznie ułatwia dostęp do ich zawartości.


Artykuły

Mobilne meble kuchenne
Nowoczesna kuchnia to dość ciekawe miejsce. Możemy w niej robić ...
Wygodne, praktyczne, niedrogie meble kuchenne na wymiar
Zależy ci na tym, aby twoja kuchnia łączyła w ...
Katalog mebli kuchennych
W skrzynkach na listy można często znaleźć katalogi firm produkujących ...
Funkcjonalne meble kuchenne
Otóż sporo czasu każda z nas spędza w kuchni przygotowując ...
Zaprojektowanie własnej kuchni
Czy chciałbyś zaprojektować własną kuchnię? Zapewne tak, a to z ...
Szafki kuchenne
Szafki kuchenne, które są w zasadzie przeznaczone do przechowywania urządzeń ...
Stare meble kuchenne są trendy
Każdy z nas chce, aby wnętrze jego domu wyglądało naprawdę ...
Kuchnia sercem domu
Kuchnia to nie tylko miejsce, w którym przygotowujemy ...
Jak kupić meble kuchenne?
Jedną z najważniejszych rzeczy w każdej kuchni, bez wyjątków, są ...
Drewniane meble kuchenne czyli kuchnia w stylu retro
Choć w dzisiejszych realiach zazwyczaj stawiamy na nowoczesne aranżacje wnętrz, ...